31 sierpnia 2022

Press Release

Strategic Logistics Polska powierza Reesco Retail generalne wykonawstwo pierwszego obiektu parku logistyczno-magazynowego w Kielcach

Powrót

Spółka Reesco Retail, należąca do Grupy Reesco, zrealizuje budowę pierwszego budynku w ramach nowego parku logistyczno-magazynowego Kielce Centrum, w którym zaplanowane jest łącznie ok. 30 000 mkw powierzchni najmu.  Realizowany przez Reesco obiekt będzie miał powierzchnię ok. 3 000 mkw. Inwestorem jest firma Strategic Logistics Polska, a projekt realizuje spółka celowa Kielce Propco Sp. z o.o.

Zlokalizowany przy ul. Robotniczej 7 w Kielcach obiekt logistyczno-magazynowy realizowany będzie etapami. Spółka Reesco Retail jest odpowiedzialna za zaplanowanie, kosztorysowanie i realizację prac budowlanych pierwszego budynku.

 

Jest to pierwszy obiekt realizowany przez Grupę Reesco kompleksowo, od samego początku będziemy na nim generalnym wykonawcą.  W czerwcu wydane zostało prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego budynku. Jako Reesco Retail wnosimy do tej realizacji wiedzę i doświadczenie w budowaniu i przebudowywaniu nie tylko przestrzeni handlowych, lecz także logistycznych, a przede wszystkim mobilność, która cechuje się nasz zespół i pozwala nam realizować projekty w wielu lokalizacjach i o różnej skali jednocześnie. Zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni przez Strategic Logistis Polska, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – komentuje Lucyna Śliż, Head of Development w Reesco Retail.

 

Budowa parku logistycznego Kielce Centrum będzie mieć istotny wpływ na uatrakcyjnienie okolicy, a także na wzrost liczby miejsc pracy. Udostępnienie nowej przestrzeni logistycznej w województwie świętokrzyskim odpowie na zapotrzebowanie na nowe powierzchnie magazynowe tego regionu. Nowy park logistyczny zaspokoi również potrzeby sektora e-commerce w Kielcach i okolicach.

 

 
 

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym