14 lipca 2022

Press Release

Przestrzennie i funkcjonalnie w stylu soft-industrial. Biuro Gaspol w nowej odsłonie

Powrót

Pracownikom firmy Gaspol zależało na większej interakcji oraz jasnej, otwartej, funkcjonalnej przestrzeni biurowej, w której działy rozlokowane zostaną w sposób odpowiadający codziennym zadaniom. W odpowiedzi na przebadane potrzeby, w miejsce funkcjonującego od kilkunastu lat układu gabinetowego, w warszawskim Babka Tower powstała nowoczesna, zróżnicowana przestrzeń, zapewniająca bardziej efektywną współpracę. Za pełen proces design & build odpowiadała Grupa Reesco.

 

Gaspol postawił przed Grupą Reesco zadanie przebudowy ponad 1400 mkw. powierzchni biurowej i zmianę funkcjonującego dotychczas układu gabinetowego na elastyczną przestrzeń, sprzyjającą integracji i pracy zespołowej. W ramach przeprowadzonego procesu design & build za część analizy workplace i projekt wnętrza odpowiedzialny był zespół Iliard Architecture & Interior Design, a za wykonanie i koordynację prac zespół Reesco.

Prace projektowe zostały poprzedzone analizą środowiska pracy, obejmującą wywiady z kadrą zarządzającą Gaspol, ankietę oraz warsztaty z pracownikami. Zbadaliśmy potrzeby i oczekiwania użytkowników, wzajemne powiązania, sposób ich codziennej pracy oraz częstotliwość i charakter spotkań. Dzięki temu opracowaliśmy program funkcjonalny, który stał się podstawą prac projektowych – mówi Dominika Stygar, szefowa zespołu workplace w Iliard Architecture & Interior Design, Grupa Reesco.


Dzięki otworzeniu większości ścian działowych i zorganizowaniu wspólnych stref pracy, nowe biuro Gaspol bardziej integruje pracowników. Poszczególne działy zostały rozlokowane w sposób odpowiadający strukturze firmy. W biurze przewidziano zróżnicowane miejsca do spotkań i telekonferencji: między innymi budki telefoniczne, wydzielone miejsca na spontaniczne spotkania i pracę zespołową oraz różnej wielkości salki spotkań. Zespół Iliard zaproponował również miejsca pracy kreatywnej, odpoczynku oraz przestronną kuchnię, której w takiej formie brakowało w poprzedniej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu ścian mobilnych, projektanci zapewnili zespołowi Gaspol możliwość dostosowania biura do zmiennych potrzeb – na co dzień 3 sale spotkań w strefie wejściowej mogą zmienić się dużą salę konferencyjną, a przestrzeń spotkań można połączyć z open space, tworząc miejsce na duże spotkanie całego zespołu.
W nowym biurze na każdego pracownika przypada aż 15 mkw. przestrzeni.Celem prac projektowych było stworzenie współczesnej przestrzeni biurowej w stylu soft-industrial. Nowe biuro Gaspol zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy w stonowanej biało-szarej kolorystyce, ocieplonej drewnianymi elementami. Całość uzupełniają akcenty w kolorach: czarnym i nawiązujących do identyfikacji wizualnej klienta – czerwonym oraz granatowym. Na ścianach zaplanowaliśmy fototapety przedstawiające ofertę Gaspol, a w strefie wejściowej zorganizowaliśmy mały showroom z produktami – mówi Dominika Stygar.

W zakresie prac zrealizowanych i koordynowanych przez Reesco znalazły się roboty sanitarne, wykonanie nowego układu instalacji elektrycznych i dostosowanie systemu HVAC. Zakres obejmował także podłogi i wykładziny, sufity (częściowo otwarte oraz wyspowe), zabudowy meblowe stałe, drzwi pełne, oraz szklane, ściany mobilne, okablowanie komunikacyjne, oświetlenie podstawowe i dekoracyjne, wykończenie, a także instalację sprzętu audio-video.
Proces design & build to wieloetapowe przedsięwzięcie obejmujące między innymi stworzenie koncepcji sprofilowanej pod indywidualne potrzeby i możliwości klienta, stworzenie kosztorysu, zakończone realizacją projektu w przewidzianym budżecie i czasie. Każdy projekt to wyzwania, na które musimy elastycznie reagować. Konieczność prowadzenia prac budowlanych w budynku przeznaczonym na funkcje biurowe oraz mieszkaniowe. ograniczał istotnie okno czasowe wykonywania prac głośnych. Uwzględniając napięty harmonogram oraz zakres prac, było to dla nas dużym wyzwaniem – tłumaczy Aneta Zembowicz, dyrektor projektów w Reesco – Wartym podkreślania czynnikiem sprawnego przeprowadzenia procesu design & build istotny był fakt, że prace realizowane były bezpośrednio dla najemcy. Pozwoliło to na dostarczenie oczekiwanej przez inwestora koncepcji i myśli projektowej na każdym etapie projektu – dodaje Aneta Zembowicz.

Komunikat prasowy:  20220714_Przestrzennie-i-funkcjonalnie-w-stylu-soft-industrial-biuro-Gaspol-w-nowej-odslonie_komunikat-prasowy-Reesco.docx

 
 

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym