7 listopada 2023

Case Study

Reesco Retail generalnym wykonawcą kliniki stomatologicznej LUX MED w Katowicach

Powrót

Grupa LUX MED, lider rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, powierzył generalne wykonawstwo nowej kliniki stomatologicznej spółce Reesco Retail, należącej do Grupy Reesco. Działania remontowo-budowlane w obiekcie handlowym “Supersam” w Katowicach objęły przestrzeń o łącznej powierzchni ponad 480 m kw. Z uwagi na biurowo-usługowy charakter budynku przy ul. Piotra Skargi oraz bliskiego położenia głównego punktu komunikacyjnego, największym wyzwaniem tej inwestycji była realizacja prac w sposób nienaruszający codziennego funkcjonowania galerii.

 

Centrum handlowe „Supersam” dawniej było typowym miejscem usługowym, jednak w wyniku generalnej metamorfozy został przekształcony w obiekt typu mix-use. Na poziomach od 1. do 3. piętra funkcjonują biura, natomiast na parterze i poniżej znajdują się lokale usługowo-handlowe. Nowa placówka LUX MED mieści się obok galerii, a jej witryna wychodzi na przystanek autobusowy, przez co jest mocno wyeksponowana.
 

– Bliskość transportu miejskiego jest oczywistą zaletą z punktu widzenia przyszłych pacjentów, jednak z perspektywy wykonawcy przebudowy stanowiło to spore wyzwanie. Dostawy towarów i materiałów musiały być organizowane o bardzo wczesnych godzinach porannych, tak aby nie kolidowały z funkcjonowaniem komunikacji – mówi Lucyna Śliż, Członkini Zarządu w Reesco Retail.
 

Pomimo faktu, że realizacja tego projektu wymagała ciągłości przez całą dobę, wszystkie czynności budowlane były prowadzone w sposób zrównoważony. W trakcie dnia koncentrowano się na cichych zadaniach, aby nie zakłócać pracy centrum, natomiast głośniejszych prac podejmowano się w nocy. W celu utrzymania tempa i zmieszczenia się w ustalonym harmonogramie, zapewniono stałą obecność ekipy na budowie, co z kolei wyeliminowało przestoje zarówno w dni powszednie, jak i weekendy.
 

Poza wyzwaniami logistycznymi, i z racji charakteru i miejsca przebudowywanej powierzchni, specjaliści z Reesco Retail musieli podejść do zadania niemalże z „lekarską precyzją”.
 

– Prace remontowe w placówkach medycznych wymagają nie tylko dokładności, lecz przede wszystkim doświadczonych specjalistów, którzy zagwarantują najwyższe standardy sanitarno-higieniczne wykonanych prac. Zespół Reesco Retail posiada ogromną wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające na radzenie sobie z każdym wyzwaniem. Terminowa finalizacja wszystkich wymagań postawionych przez klienta daje nam ogromną satysfakcję i motywację do dalszego działania – dodaje Lucyna Śliż.
 

Spółka była odpowiedzialna za wykonanie robót budowlanych we wszystkich pomieszczeniach dedykowanych placówce stomatologicznej, czyli od gabinetów zabiegowych począwszy, przez poczekalnie, na zapleczu higieniczno-sanitarnym i punkcie sterylizacji kończąc. Na zlecenie klienta wykonano także rozbudowę instalacji elektrycznych i systemu HVAC.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym