11 grudnia 2023

Press Release

Reesco powraca w ręce założycieli

Powrót

Założyciele Reesco, w ramach swojej strategii, w pełni wykupili swoje udziały od funduszu inwestycyjnego 21 Concordia, zamykając tym samym pięcioletni rozdział współpracy, który przyniósł firmie wzrost i dywersyfikację. W trakcie trwania tego partnerstwa, Reesco wzmocniło swoją pozycję na rynku, rozszerzając ofertę o kompleksowe usługi projektowe i wykonawcze w różnych sektorach, w tym handlowym, hotelarskim, magazynowym, a także w obszarze mieszkalnictwa studenckiego i PRS, konsolidując tym samym markę Grupy Reesco.

 

W ostatnich latach firma nie tylko umocniła swoją pozycję w obszarach dotychczasowej działalności, lecz także strategicznie zdywersyfikowała swoje usługi, m.in. poprzez nabycie udziałów w jednej z najlepszych pracowni architektonicznych, Iliard Architecture & Interior Design, znanej z tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych projektów hotelowych. Dzięki temu Grupa Reesco poszerzyła swoje kompetencje także o usługę projektowania. W obliczu dynamicznie zachodzących obecnie zmian rynkowych, z pełnym zaangażowaniem wykorzystuje swoje 13-letnie doświadczenie w przebudowie budynków, skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach związanych z optymalizacją energetyczną i ekologią.

 

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat przy wsparciu ze strony kolegów z organizacji biznesowej Corporate Connection, pozwala nam korzystać z nowych możliwości, które przynosi rynek – deklaruje Artur Winnicki, CEO Grupy Reesco.

 

Firma Reesco założona w 2010 roku, w okresie transformacji polskiego rynku nieruchomości komercyjnych, szybko zyskała reputację solidnego partnera i dostawcy usługi fit-out. Współpraca z 21 Concordia pomogła przejść przez wyzwania globalne, takie jak pandemia czy wojna w Ukrainie i zaowocowała znacznym wzrostem.

 

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i zaoferowaną współpracę, które ułatwiło nam przetrwanie trudnych czasów i umocnienie naszych fundamentów dla przyszłego rozwoju – dodaje Jakub Jurkowski, Członek Zarządu Grupy Reesco.

 

Reesco kontynuuje projektowanie, nadzór i realizację projektów w różnych segmentach rynku nieruchomości komercyjnych, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w odnawianiu i modernizacji. Firma przekształciła już ponad 1,5 mln mkw. przestrzeni i jest gotowa do dalszego rozwoju poprzez realizację nowych, ambitnych projektów.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym