4 marca 2024

Case Study

Reesco ponownie w budynku L’UNI we Wrocławiu. BPX z nowym biurem

Powrót

Reesco zakończyło modernizację biura BPX, firmy konsultingowej specjalizującej się w doskonaleniu procesów zarządzania z wykorzystaniem systemów informatycznych klasy ERP i Business Intelligence. Siedziba spółki zlokalizowana jest przy ulicy Grodzkiej 9 we Wrocławiu, w biurowcu L’UNI, za którego rewitalizację również odpowiadają specjaliści z Grupy Reesco.

 

Reesco zakończyło przebudowę biura BPX mieszczącego się w historycznym budynku w północnej części Starego Miasta we Wrocławiu. W ramach przeprowadzonych prac oddano do użytku klienta niemal 810 m kw. powierzchni. Było to przedsięwzięcie kompleksowo obejmujące zarówno realizację wizji architektonicznej, jak i wykonanie prac instalacyjnych – z myślą o zachowaniu unikalnego charakteru zabytkowej lokalizacji, a także o spełnieniu nowoczesnych standardów przestrzeni biurowych. Specjaliści Reesco dostosowali powierzchnię do charakteru firmy BPX, zachowując spójność z jej identyfikacją wizualną.
 
Głównym zadaniem postawionym przed wykonawcą, było zrealizowanie projektu o wieloetapowym charakterze prac budowlanych i instalacyjnych w stosunkowo krótkim czasie. Reesco skutecznie sprostało tym wyzwaniom, dostarczając pełną dokumentację wykonawczą oraz usługę budowlaną zgodną z oczekiwaniami klienta.
 
– Nowa siedziba firmy BPX wyróżnia się zarówno pod względem technicznym, jak i kulturowym, dzięki włączeniu nowoczesności w kontekst zabytkowej lokalizacji. Zgodnie z wytycznymi, postawialiśmy sobie za cel uwypuklenie walorów estetycznych budynku poprzez zachowanie przestronnych pomieszczeń i historycznych elementów, przy jednoczesnym wprowadzeniu współczesnych akcentów – mówi Krystian Moś, Director, Project & Construction Management z Grupy Reesco.
 
Eksperci z Reesco zastosowali szklane zestawy w kolorze czarnym, eksponując tym samym niezabudowaną instalację sufitową. Otwarte sufity oraz detale, takie jak lamele drewniane, neony czy kolorowe budki telefoniczne, stworzyły harmonijną całość. Dodatkowo, wykończenie ścian w bieli oraz starannie dobrana wykładzina, przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnego efektu wizualnego, będącego jednocześnie odzwierciedleniem branżowej specyfiki firmy z sektora IT.
 
W nowym biurze BPX historia splata się z nowoczesnością, tworząc wyjątkową przestrzeń. Wyróżnia się nie tylko estetyką i komfortem, lecz przede wszystkim wielofunkcyjnym podejściem, doskonale dostosowanym do zróżnicowanych potrzeb zespołów. Staranne aranżacje przestrzeni sprzyjają efektywnej współpracy, a ergonomiczne rozwiązania podkreślają innowacyjny charakter środowiska pracy – mówi Bogusław Cieślak, prezes BPX S.A.
 
Nowo oddana powierzchnia wyróżnia się nie tylko estetyką, lecz także lokalizacją – biuro znajduje na pierwszym piętrze i oferuje widok na zabytkową część miasta oraz fosę miejską.
 
Projekt architektoniczny przygotowała pracownia DAMM z Krakowa, zaś autorem koncepcji wnętrz jest Jacek Saniewski.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym