22 lutego 2024

Case Study

Reesco modernizuje części wspólne w Globis Wrocław i Francuska Office Centre dla GTC

Powrót

Spółka Reesco na zlecenie GTC, inwestora i dewelopera nieruchomości, przeprowadziła modernizację w dwóch obiektach biurowych. Lobby w budynku Globis Wrocław, oraz część pomieszczeń w katowickim biurowcu Francuska Office Centre przeszły generalną rewitalizację. Specjaliści Reesco przeprowadzili szereg prac budowlanych i modernizacyjnych.
 
Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem nieruchomości, skupiającym się na Polsce, Węgrzech oraz stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. GTC tworzy przestrzenie biurowe i handlowe, które pomagają zwiększyć komfort życia użytkowników. Aktualnie Grupa aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych składającym się z 46 budynków, dostarczając ok. 753 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, na Węgrzech, w Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. GTC dąży do dostarczania zrównoważonych budynków, wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne, zasilanych energią odnawialną i spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju określone przez certyfikaty BREEAM i LEED.
 
Nowe oblicze lobby Globis Wrocław
 
GTC, poszukując sprawdzonego wykonawcy, zdecydowało się powierzyć spółce Reesco realizację skomplikowanego planu wykonawczego. Jednym z głównych założeń projektowych była przebudowa przez Reesco lobby w budynku Globis Wrocław. Prace objęły pełen zakres działań budowlanych wraz z instalacjami oraz kompleksowe wyposażenie, uwzględniające również zieleń i rośliny, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Zmodernizowane lobby zyskało nowoczesny wizerunek. Specjaliści Reesco stanęli przed wyzwaniem architektonicznym, logistycznym i czasowym, koniecznym do zrealizowania ciekawej wizji architektów w krótkim okresie, przy jednoczesnym utrzymaniu funkcjonowania budynku.
 
Efektem prac jest nowoczesna przestrzeń, spełniająca najwyższe standardy nowoczesnych biurowców. Projekt zakładał częściowe wykorzystanie istniejących elementów wykończeniowych powierzchni lobby, z naciskiem na nowoczesne zabudowy o nieregularnych kształtach z lamelami w okleinie inox. Nietypowym rozwiązaniem były także ściany wykończone panelami LVT w kształcie rombów oraz oświetlenie w postaci podwieszonych tub LED, co nadało przestrzeni unikalny charakter. Lada recepcyjna, będąca rękodziełem, została wykonana z mozaiki o nieregularnych kształtach, dodając prestiżu całej przestrzeni. Projekt został zrealizowany przez Reesco zgodnie z założonym harmonogramem, co było możliwe dzięki starannie dobranym podwykonawcom oraz efektywnej organizacji pracy już od pierwszych dni projektu.

 

Modernizacja przestrzeni w obiekcie Francuska Office Centre w Katowicach
 
Grupa Reesco była również generalnym wykonawcą części powierzchni w biurowcu Francuska Office Centre w Katowicach. Specjaliści Reesco przeprowadzili szereg prac budowlanych i instalacyjnych, które objęły lobby budynku, hol windowy na szóstym piętrze oraz toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W zakresie zadań Reesco znalazła się również instalacja energooszczędnego oświetlenia LED oraz czujników ruchu, co wpłynie na mniejsze zużycie energii elektrycznej.
 
Z uwagi na ważną rolę w budowaniu prestiżu obiektu, jaką odgrywa przestrzeń lobby, klient oczekiwał wysokiej staranności w realizacji prac. Jednym z wyzwań było użycie w projekcie materiałów trudno dostępnych i wykonywanych na zamówienie, ale dzięki zaangażowaniu Reesco i profesjonalnemu podejściu, udało się stworzyć przestrzeń, która jest atrakcyjna nie tylko pod względem estetycznym, lecz także funkcjonalnym.
 
Ponadto, kluczowym aspektem było zapewnienie ciągłego funkcjonowania obiektu, co wymagało precyzyjnego harmonogramu prac ze strony Reesco, dbając o komfort i bezpieczeństwo pracowników oraz respektując godziny pracy w budynku.
 
Specjaliści Reesco doskonale zrozumieli konieczność planowania działań w sposób umożliwiający sprawną realizację zadań. Wszystkie działania prowadzone były poza standardowymi godzinami pracy, z naciskiem na zachowanie nieustannej dbałości o estetykę oraz zapewnienie bezpieczeństwa najemców. Pomimo napotkanych wyzwań, efektem tych działań jest powierzchnia, która nie tylko spełnia swoją funkcję, lecz także wyróżnia się estetyką i funkcjonalnością – mówi Krystian Moś, Director, Project & Construction Management z Grupy Reesco.
 
– W trosce o wygodę najemców nieustannie podwyższamy standardy naszych przestrzeni, wprowadzając liczne udogodnienia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego designu oraz przyjaznych dla środowiska rozwiązań i innowacyjnych technologii, najemcy Globis Wrocław i Francuska Office Centre mogą cieszyć się większym komfortem w korzystaniu z naszych powierzchni biurowych. Dziękujemy Reesco za profesjonalnie wykonane i sprawnie przeprowadzone prace modernizacyjne, które pozwoliły na odświeżenie naszych budynków – mówi Łukasz Jarzyło, dyrektor działu leasingu w GTC w Polsce.
 
Autorem projektu architektonicznego przestrzeni w budynkach Globis Wrocław oraz Francuska Office Centre w Katowicach była firma MOKAA Architekci z Krakowa.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym