12 lutego 2024

Case Study

Daikin stawia na przebudowę biura z Reesco

Powrót

Na zlecenie Syrena Real Estate, Grupa Reesco przeprowadziła kompleksową przebudowę warszawskiego biura firmy Daikin, jednego z liderów w produkcji sprzętu HVAC i urządzeń chłodniczych. W wyniku przeprowadzonych prac, oddano do użytku najemcy powierzchnię 1060 m kw.

 

Przebudowane biuro firmy Daikin znajduje się w kompleksie biurowym Diuna na ul. Taśmowej 7, położonym na warszawskim Mokotowie. Spółka Reesco, odpowiedzialna zarówno za modernizację tego biura, jak i za generalną rewitalizację kompleksu Diuna, zrealizowała projekt w ramach modelu Design & Build.
 
Proces Design & Build to kompleksowe przedsięwzięcie składające się z wielu etapów, obejmujące między innymi opracowanie spersonalizowanej koncepcji dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta, przygotowanie precyzyjnego kosztorysu, aż do pomyślnej realizacji projektu zgodnie z ustalonym budżetem i harmonogramem czasowym. Każdy projekt niesie ze sobą wyzwania, na które jesteśmy gotowi elastycznie reagować. Jest to najlepsze rozwiązanie przy takich kompleksowych realizacjach, jak przebudowa biura Daikin – mówi Bartosz Rychlak, Director, Project & Construction Management w Grupie Reesco.
 
Realizacja projektu obejmowała nie tylko przygotowanie wielobranżowego projektu wykonawczego, lecz także zmiany w układzie funkcjonalnym biura, modernizację kompletnego systemu instalacyjnego oraz nowe wykończenie ścian, podłóg i sufitów. Całość prac została podzielona na dwa etapy, zapewniając płynność i efektywność procesu modernizacji.
 
Firma Daikin miała do dyspozycji dodatkowy budżet w ramach kontrybucji, który efektywnie wykorzystano we współpracy z Reesco. Łącznie zostało przeprowadzonych aż 30 dodatkowych wycen prac dodatkowych i zmian (Client Variation Order), które skoncentrowały się na drobnych, ale istotnych usprawnieniach, podnoszących jakość pracy najemcy. To wyjątkowe podejście wyróżnia się na tle branżowych standardów, gdzie typowo na projektach tej skali realizuje się od 3 do 5 CVO.
 
Szybka decyzyjność ze strony Daikin pozwoliła nam skutecznie reagować na zmieniające się potrzeby i dynamicznie realizować wszelkie koncepcje, dzięki czemu projekt został ukończony przed czasem. To partnerstwo oparte na zaufaniu i sprawnym przepływie informacji, które zaowocowało nie tylko estetycznymi zmianami w biurze, ale również funkcjonalnymi usprawnieniami – dodaje Bartosz Rychlak, Director, Project & Construction Management w Grupie Reesco.
 
Jednym z elementów projektu było również częściowe zastąpienie jednostek klimatyzacyjnych tymi, które produkowane są przez samego najemcę. Dzięki temu, Daikin może świadczyć usługi w warunkach zapewniających optymalną jakość powietrza i komfort termiczny na swojej powierzchni biurowej.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym