29 kwietnia 2024

Case Study

Od projektu po wykonanie. Skandynawski koncept co-living od środka

Powrót

Na warszawskiej mapie nieruchomości pojawiła się pierwsza lokalizacja konceptu Noli Studios należąca do skandynawskiej firmy Nrep. Nowy kompleks w formule co-living oferuje 280 studio o powierzchni 19-36 m kw., które łączą wysoki standard hotelowy z komfortem domu. Do dyspozycji gości są również przestrzenie wspólne o łącznej wartości 675 m kw. Za projekt architektoniczny wnętrz wybranych stref była odpowiedzialna renomowana krakowska pracownia Iliard Architecture & Interior Design, natomiast dostarczenie wyposażenia ruchomego zostało powierzone Reesco Hospitality. Obie spółki należą do Grupy Reesco.

 

Komfort domu, udogodnienia hotelu
 

Noli Studios charakteryzuje się przede wszystkim swoją elastycznością, obejmującą zarówno krótko- jak i długoterminowy najem, a także różnorodnością metraży dostępnych jednostek. Ponadto, obiekt oferuje w pełni dostępne i doskonale wyposażone przestrzenie wspólne, takie jak sale spotkań, pokoje gier i filmowe, siłownię, wspólną kuchnię, pralnię, strefę co-workingową czy taras na dachu. Dodatkowym atutem są regularnie organizowane eventy mające na celu integrację mieszkańców,  inicjowane przez zespół hostów który służy gościom pomocą i zapewnia kompleksową obsługę. Takie podejście tworzy unikalną społeczność, łącząc domową atmosferę w wzbogaconą o charakterystyczne dla hoteli usługi.
 

Skandynawski mix-use w polskim wydaniu
 

Głównym celem projektu było nie tylko odzwierciedlenie wartości Noli Studios, lecz także nadanie mu unikalnego charakteru, idealnie wpasowującego się w lokalną tkankę miejską. Pierwszym krokiem było stworzenie inspirującej narracji i doprecyzowanie kierunku stylistycznego wnętrz. Od samego początku klient aktywnie uczestniczył w kształtowaniu procesu projektowego, dzięki czemu wspólna wymiana pomysłów przebiegła sprawnie i zaowocowała powstaniem unikatowego na skalę ogólnopolską, nowego konceptu mieszkaniowego.
 

Zaawansowanie projektu deweloperskiego, w którym wprowadziliśmy nową koncepcję, wymagało od naszego zespołu wyjątkowej elastyczności. Dodatkowe wyzwania pojawiły się w związku z modyfikacjami ogólnej koncepcji marki w trakcie trwającej budowy. Mimo silnej dynamiki zmian, sprawna komunikacja umożliwiła nam głębsze zrozumienie potrzeb klienta, a dzięki efektywnej współpracy pomiędzy wszystkimi stronami procesu, udało nam się zrealizować projekt zgodnie z założonymi terminami i koncepcją – mówi Wojciech Witek, Członek Zarządu i Współzałożyciel Iliard Architecture & Interior Design oraz Reesco Hospitality – Aktywne uczestnictwo w rozwoju standardów marki Noli Studios stanowi dla nas znaczącą wartość i jest ogromnym wyróżnieniem – dodaje Wojciech Witek.
 

Niezwykle istotne było odpowiednie zaaranżowanie i wyposażenie wnętrz studio co, biorąc pod uwagę ich koncepcję stworzoną wokół mikrolivingu, stanowiło wyzwanie. Wieloletnie doświadczenie zespołu ekspertów z Iliard pozwoliło na to, aby efekt końcowy uwzględniał zarówno skonkretyzowane wymagania marki, jak i lokalne przepisy czy doświadczenia z rodzimego rynku.
 

Projektując wnętrza Noli Studios na Mokotowie staraliśmy się połączyć historię polskiego designu z nowoczesnością. Wnętrza charakteryzują ciepłe, neutralne wykończenia, zestawione z meblami polskich projektantów o ponadczasowej estetyce. Unikalnym elementem są dedykowane wzory tapet, dywanów i grafik, specjalnie stworzone z myślą o polskim wzornictwie. To nie tylko hołd wobec rodzimej kreatywności, lecz także sposób na stworzenie wyjątkowego i nowoczesnego środowiska dla przyszłych mieszkańców konceptu – podkreśla Paula Olszewska, Starszy Architekt w Iliard Architecture & Interior Design.
 

W trosce o każdy detal
 

Dostawcą wyposażenia była spółka Reesco Hospitality powołana w 2021 roku przez Grupę Reesco i pracownię Iliard Architecture & Interior Design.
 

Nasi specjaliści pracują ramię w ramię, dlatego na bieżąco możemy kontrolować jakość, koszty i terminy, w jakich jesteśmy w stanie dostarczyć to, co powstaje na naszych deskach kreślarskich – podsumowuje Wojciech Witek.
 

Obszar działań Reesco Hospitality objął m.in. dostarczenie oraz montaż wyposażenia ruchomego, opraw oświetleniowych i elementów dekoracyjnych, zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i w przestrzeniach wspólnych. Specjaliści z Reesco Hospitality wykonali specjalnie zaprojektowane meble na potrzeby tzw. „service station”, a także wyposażyli je w niezbędne artykuły AGD, a następnie zamówili i zainstalowali sprzęt do ćwiczeń w strefie fitness. W zakresie ich prac znalazła się również realizacja pomieszczeń technicznych na poziomach od 0 do -2, gdzie zamontowano półki oraz metalowe szafki.
 

Photo credits: Noli Mokotow

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym