22 maja 2024

Case Study

Reesco Retail generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za przebudowę M Park Pisz

Powrót

LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych, powierzył generalne wykonawstwo przebudowy jednego ze swoich obiektów M Park Pisz spółce Reesco Retail, należącej do Grupy Reesco. Projekt objął szereg kompleksowych prac, mających na celu nie tylko odnowienie, ale i zwiększenie atrakcyjności tego popularnego lokalnego obiektu, o powierzchni najmu ponad 3000 m kw.

 

W ramach projektu specjaliści Reesco Retail zrealizowali szereg kluczowych prac – przebudowano wejścia do lokali od zewnątrz, instalując witryny aluminiowe, uzupełniono elewację, wymieniono podbitkę oraz rynny, przeniesiono toalety oraz pomieszczenie techniczne. Modernizacja objęła również instalacje elektryczne, centralne ogrzewanie, zimną i ciepłą wodę, kanalizację oraz wentylację, włącznie z montażem nowej centrali wentylacyjnej. Zmianie uległa również kolorystyka zewnętrzna pasażu, co ma na celu dostosowanie go do standardów M Parków, marki należącej do LCP. Dodatkowo wykonano podkonstrukcje stalowe pod logotypy oraz konstrukcję pod dodatkową centralę wentylacyjną.

 

Ważnym elementem projektu było również wykonanie „pod klucz” aranżacji lokali dla znanych sieci sklepów, takich jak Pepco, Hebe, Sinsay, czy 4F, dostosowując wnętrza do indywidualnych wymagań i standardów tych sieci. Prace objęły również przebudowę części parkingu w rejonach modernizowanej elewacji.

 

– Wybór Reesco Retail jako generalnego wykonawcy był decyzją, za którą przemawiało ich bogate doświadczenie. Finalny efekt modernizacji spełnił oczekiwania zarówno najemców, jak i klientów naszego park handlowego M Park Pisz – mówi Dorota Szerafin, Property Management Director, LCP Properties.

 

Projekt, mimo pewnych wyzwań, takich jak konieczność adaptacji do zmiennych warunków pogodowych w miesiącach zimowych oraz wzmożonego ruchu klientów w okresie wakacyjnym, został zrealizowany z sukcesem.

 

– Realizacja projektu w sercu Mazur, z uwagi na jego lokalizację i charakter, wymagała od nas niezwykłej elastyczności oraz umiejętności dostosowania się do zmieniających się okoliczności. Dzięki doświadczeniu, profesjonalizmowi i zaangażowaniu specjalistów Reesco Retail z powodzeniem sprostaliśmy zadaniu, zachowując przy tym elastyczność wobec harmonogramu i wymagań Inwestora – mówi Lucyna Śliż, Członkini Zarządu Reesco Retail.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym