29 listopada 2021

Press Release

Reesco Retail przebudowuje dla Netto 7 obiektów w różnych lokalizacjach

Powrót

Reesco Retail, spółka specjalizująca się w budowaniu i przebudowywaniu powierzchni handlowych, przekształca 7 lokalizacji Tesco w obiekty sieci Netto. Zakończono już prace w Skawinie, Myślenicach i Mławie, a do lutego 2022 zrealizowane zostaną przebudowy kolejnych czterech obiektów. Szacowana łączna powierzchnia prac to ponad 4500 m2.

Reesco Retail specjalizuje się w budowaniu i przebudowywaniu powierzchni handlowych. Zespół działa na trzech płaszczyznach: od dostosowania powierzchni i wykonania prac aranżacyjnych dla najemcy, przebudowy obiektu dla wynajmującego, a skończywszy na budowie obiektów o charakterze retail parków i obiektów typu convenience center. Reesco Retail doradza klientom, kosztorysuje i kontroluje koszty budowy, a także projektuje, nadzoruje i wykonuje prace budowlane w ramach design & build.


Prace w ramach projektu realizowanego przez Reesco Retail dla sieci handlowej Netto wystartowały w lipcu 2021 i potrwają do lutego 2022. Zakres współpracy obejmuje 7 obiektów: w Skawinie, Myślenicach, Mławie, Gołdapi, Białymstoku oraz dwóch w Przemyślu. W ramach dostosowywania obiektów do standarów sieci Netto, w zależności od lokalizacji realizowane są międzi innymi: przemalowanie ścian i dachów, dostosowanie instalacji podstropowych wewnątrz oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych, czy malowanie elewacji. W efekcie dawne budynki Tesco zmieniają się w nowoczesne i spójne wizualnie placówki handlowe Netto.

Nasz zespół specjalizuje w przebudowach, modernizacjach i wykończeniach powierzchni handlowych, które jesteśmy w stanie realizować w całej Polsce. Zarządzanie przebudowami dla Netto w kilku lokalizacjach jednocześnie wymaga odpowiedniego doświadczenia oraz dokładnego planowania prac i ich nadzorowania – mówi Lucyna Śliż, Head of Development, Reesco Retail. 

Konwersja Tesco to złożony proces, dla którego olbrzymią rolę pełni doświadczony i zaangażowany zespół po stronie Netto, ale również zaufani, profesjonalni partnerzy zewnętrzni. Do tego grona z pewnością możemy zaliczyć Reesco Retail – mówi Radosław Bartkowiak, Head of Construction, Netto Polska.

W czerwcu 2020 roku Salling Group, właściciel sieci handlowej Netto podpisał umowę z właścicielem sieci handlowej Tesco, o zakupie polskiej części biznesu wywodzącej się z Wielkiej Brytanii. Została ona sfinalizowana decyzją UOKiK w marcu 2021 r. Od tego czasu trwa konwersja sklepów Tesco do modelu Netto, której zakończenie planowane jest na marzec 2022. Tym samym Netto przebuduje ok. 250 placówek w ciągu 12 miesięcy.


Pliki do pobrania:

Reesco_Retail_przebudowuje_dla_Netto_7_obiektów_w_różnych_lokalizacjach_inf

 
 

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym