14 czerwca 2021

Press Release

Reesco Retail dołącza do Polskiej Rady Centrów Handlowych

Powrót

Spółka Reesco Retail, należąca do Grupy Reesco, dołączyła do społeczności PRCH. Nowy członek wesprze organizację wnosząc wiedzę w obszarze planowania i realizacji przebudów różnego typu obiektów handlowych.

Reesco Retail specjalizuje się w budowaniu i przebudowywaniu powierzchni handlowych. Zespół działa na trzech płaszczyznach: od dostosowania powierzchni i wykonania prac aranżacyjnych dla najemcy, przebudowy obiektu dla wynajmującego, a skończywszy na budowie obiektów o charakterze retail parków i obiektów typu convenience center. Reesco Retail doradza klientom, kosztorysuje i kontroluje koszty budowy, a także projektuje, nadzoruje i wykonuje prace budowlane w ramach design & build.

Są to obszary ściśle związane z funkcjonowaniem każdego biznesu, niezależnie od branży. Każda firma, bowiem, zużywając energię i zasoby, wpływa w określony sposób na środowisko (i jest pod jego wpływem), każda działa w ramach jakiejś społeczności i każda jest tworem prawnym, który wymaga zarządzania. Obecnie, za sprawą dyrektywy unijnej 2014/95/UE z 2014 roku i nowelizacji krajowej ustawy o rachunkowości, duże polskie spółki giełdowe od 2018 roku mają obowiązek publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych. Niedługo takie przepisy obejmą znacznie większą liczbę przedsiębiorstw.

Managerowie i inżynierowie Reesco Retail zdobyli doświadczenie po stronie agencji doradczych, reprezentowania sieci handlowych i generalnego wykonawstwa dla rynku retail. Reesco Retail należy do Grupy Reesco, która w ciągu ostatnich 10 lat dostarczyła na rynek ponad 700 000 mkw. nowej przestrzeni biurowej, handlowej i hotelowej. Spółka Reesco Retail jest odpowiedzialna za kompleksową przebudowę CH Bonarka w Krakowie.

Cieszymy się, że Spółka Reesco Retail zdecydowała się dołączyć do PRCH. To dowód zaufania dla działań prowadzonych przez naszą organizację w ostatnim, bardzo trudnym dla całej branży czasie. Jesteśmy przekonani, że siła firm członkowskich wynika z wymiany wiedzy i doświadczeń poszczególnych członków, dlatego liczymy, że nawiązana współpraca pomoże rozwijać się zarówno Reesco Retail, jak i wzmocni głos całej naszej organizacji – mówi Krzysztof Poznański, Dyrektor Zarządzający PRCH.

Polska Rada Centrów Handlowych to największa organizacja w Polsce zrzeszająca ponad 200 firm z sektora centrów handlowych, działająca na rzecz rozwoju branży. Reprezentuje interesy członków w relacjach z administracją publiczną oraz innymi organizacjami branżowymi krajowymi i międzynarodowymi. Zapewnia swoim członkom dostęp do specjalistycznych raportów i analiz dotyczących kondycji sektora centrów handlowych, ułatwia wymianę doświadczeń i przepływ wiedzy wśród zrzeszonych w niej przedsiębiorstw. Struktura członków PRCH i szeroka rozpiętość oferowanych przez firmy członkowskie usług pozwala stowarzyszeniu na udział i kreowanie dyskusji w obszarach ważnych dla funkcjonowania sektora centrów handlowych.

Właściciele i zarządcy obiektów retailowych potrzebują doświadczonych partnerów, którzy będą umieli przeprowadzić cały proces inwestycyjny z uwzględnieniem nowych potrzeb dotyczących przebudowy, rozbudowy lub rearanżacji powierzchni. Chcemy jak najszerzej dotrzeć do sektora i wspierać go doradzając oraz odpowiadając na potrzeby związane z przebudowami obiektów handlowych. Dołączenie do organizacji zrzeszającej firmy, w których rękach znajduje się aż 70% powierzchni centrów handlowych w Polsce, jest dla nas ważnym krokiem w tym kierunku – mówi Lucyna Śliż, Head of Development, Reesco Retail.

 

Pliki do pobrania:

2021.06.14_Reesco Retail_w_PRCH

 

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym