31 października 2022

Press Release

Grupa Reesco wspiera rewitalizację nowoczesnego biurowca L’UNI

Powrót

Połączenie klasyki i nowoczesności już niebawem zawita na wrocławski rynek biurowy. Prace rewitalizacyjne prowadzone w nowoczesnym biurowcu L’UNI zlokalizowanym w budynku dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej przy ul. Grodzkiej, dobiegają właśnie końca. Grupie Reesco powierzono wykończenie i aranżację części powierzchni w obiekcie.

 

Grupa Reesco była odpowiedzialna za prace wykończeniowe toalet, szatni i sal konferencyjnych na powierzchniach wspólnych oraz projekt i wykonawstwo powierzchni biurowych, o łącznej powierzchni ośmiuset sześćdziesięciu pięciu m2.

 

Zbudowany w 1866 r. roku obiekt biurowy L’UNI zlokalizowany jest we wrocławskim Śródmieściu. Zaprojektował go Theodor Milczewski. Kończące się właśnie prace rewitalizacyjne miały na celu z jednej strony dokładną renowację elewacji z poszanowaniem jej pierwotnego wyglądu, a z drugiej zaaranżowanie wnętrz zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi obecnie na rynku powierzchni biurowych. Zgodnie z ideą współistnienia tradycyjnych i nowoczesnych elementów, do dyspozycji najemców oddane zostaną otwarte wysokie przestrzenie z dużymi oknami, wykończone przy użyciu wysokiej jakości materiałów takich jak naturalny kamień. Budynek posiada również wszelkie nowoczesne udogodnienia obecne w biurowcach takie jak m.in. windy, klimatyzację, BMS czy kontrolę dostępu.  

 

Ogromnie cieszymy się, że możemy być częścią tak niekonwencjonalnej realizacji. Naszą rolą była realizacja fragmentu wizji projektantów części wspólnych, którzy chcieli z jednej strony zachować wszystkie historyczne elementy wnętrza, a z drugiej zaproponować najemcom nowoczesne ponadczasowe przestrzenie. Uważamy, że udało nam się z sukcesem sprostać temu wyzwaniu podczas prowadzenia prac – komentuje Izabela Horodyska z Grupy Reesco.

 

Za projekt rewitalizacji budynku oraz projekt wnętrz części ogólnodostępnych odpowiedzialna jest Maćków Pracownia Projektowa. Projektem zarządza firma doradcza JP Weber. Nadzór inwestorski nad L’UNI pełni firma Prime Project. Generalnym wykonawcą prac budowalnych jest firma “Oz-Bud” Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe. Prace fit-out pomieszczeń ogólnodostępnych oraz lokali biurowych odpowiada firma Reesco. Komercjalizację inwestycji prowadzi firma Knight Frank, pełniąca funkcję agenta wyłącznego.

 
 

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym