17 marca 2023

Case Study

Kolejne lokale Galerii Katowickiej w nowej odsłonie

Powrót

Spółka Reesco Retail, należąca do Grupy Reesco, specjalizująca się w budowaniu i przebudowywaniu powierzchni handlowych, wykonała prace adaptacyjne dla trzech lokali mieszczących się w Galerii Katowickiej. Modernizacja łącznej powierzchni 1600m2 została zrealizowana na zlecenie właściciela Galerii Katowickiej, który reprezentowany jest przez Savills Investment Management.

 

Galeria Katowicka to jeden z najważniejszych obiektów handlowych w aglomeracji śląskiej, a jej powierzchnie stały się nowym wyznacznikiem mody w stolicy tego regionu. Obiekt składa się aż z 7 poziomów, a prócz dużej ilości sklepów, znalazły się również doskonałe punkty gastronomiczne oraz kino i strefa coworkingowa.

 

Przygotowanie powierzchni dla nowych najemców Galerii Katowickiej to nie tylko duże wyzwanie. Świadomość tego, że mamy realny wpływ na tworzenie nowoczesnych przestrzeni handlowych daje ogromną satysfakcję. Biorąc pod uwagę lokalizację oraz różnorodność funkcji, jakie pełni Galeria Katowicka, realizacja prac modernizacyjnych lokali dla nowych użytkowników musiała spełnić najwyższe standardy budowlane. Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem Savills Investment Management, firmy będącej globalnym menedżerem inwestycyjnym i posiadającej w swoim portfolio prestiżowe projekty we wszystkich kluczowych sektorach rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Lucyna Śliż, Członek Zarządu, Reesco Retail.

 

W ramach tego zlecenia spółka Reesco Retail wykonała szereg prac demontażowo-remontowych prowadzących do uzyskania stanu „shell&core”. W ramach tych działań powiększono powierzchnie użytkowe poprzez połączenie sąsiadujących ze sobą lokali, a następnie dostosowano instalacje do aktualnych układów architektonicznych. Lokale zyskały nowe witryny sklepowe, które nie umkną uwadze nawet najbardziej wymagającym klientom. Poza tym wykonano otwór i nową konstrukcję stalową pod montaż rolowanej kurtyny dymowej. Lokal gastronomiczny został wyposażony w dodatkową wewnętrzną linię zasilającą oraz specjalne wpusty podłogowe przeznaczone dla kanalizacji tłuszczowej i kompletną niezależną wentylację wyciągową.

 

Reesco Retail specjalizuje się w budowaniu i przebudowywaniu powierzchni handlowych. Zespół działa na trzech płaszczyznach: od dostosowania powierzchni i wykonania prac aranżacyjnych dla najemcy, przebudowie obiektu dla wynajmującego, a skończywszy na budowie obiektów o charakterze retail parków i obiektów typu convenience center.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym