27 lutego 2023

Case Study

Funkcjonalność i minimalizm w nowych wnętrzach biura Accord

Powrót

Na zlecenie Syrena Real Estate, Grupa Reesco – jako generalny wykonawca – zmodernizowała warszawskie biuro Accord Healtcare Polska o powierzchni 860 m2. W odpowiedzi na przeprowadzoną analizę potrzeb najemcy, wykonano szereg prac remontowych, mających na celu lepsze dostosowanie powierzchni użytkowych do nowoczesnych standardów oraz zwiększenie ich funkcjonalności.

 

Realizacja projektu dla firmy Accord nie wymagała dodatkowej współpracy z architektami wnętrz – zaproponowane rozwiązania są wynikiem wsłuchania się generalnego wykonawcy w najważniejsze potrzeby najemcy. Na bazie szczegółowych wytycznych oraz doświadczenia ekspertów z Grupy Reesco zostały wypracowane wspólne założenia względem poprawy funkcjonalności. Ważnymi elementami realizacji tego projektu było zachowanie minimalistycznej formy oraz charakterystycznej dla Accord kolorystyki.

 

Prace modernizacyjne w biurze Accord były poprzedzone dogłębną analizą środowiska pracy oraz starannym doborem odpowiednich materiałów, które wpisują się w nowoczesne standardy, przy jednoczesnym utrzymaniu określonego budżetu. Największym wyzwaniem okazała się konieczność podziału powierzchni na działki robocze oraz dwukrotna relokacja pracowników, którzy w tym samym czasie pracowali w odnawianym biurze. Cieszę się, że projekt zakończył się sukcesem w założonym terminie. Było to możliwe nie tylko ze względu na dobre rozplanowanie następujących po sobie prac, lecz także wzorowej współpracy na linii wykonawca-najemca – mówi Bartosz Rychlak, Director, Project & Construction Management z Grupy Reesco.

 

W zakresie prac zrealizowanych i skoordynowanych przez Reesco znalazła się zamiana istniejącego już open space na dwie mniejsze przestrzenie, a także wydzielenie zupełnie nowego gabinetu. Podzielone zostały również pomieszczenia IT, dzięki czemu powstała tak potrzebna nowa powierzchnia techniczna. Została poprawiona także izolacyjność akustyczna poprzez wymianę drzwi oraz doszczelnienie przestrzeni pod podniesioną podłogą. W oparciu o wytyczne najemcy specjaliści z Grupy Reesco zaprojektowali i zamontowali nową ladę recepcyjną, w pobliżu której zawisł designerski neon firmy Accord. W tej samej strefie wygospodarowano również miejsce na dodatkową zabudowę przeznaczoną na dokumentację. Poza pracami związanymi z przebudową powierzchni, wykonano także szereg czynności rewitalizacyjnych tj. odmalowanie ścian czy wymiana wykładziny dywanowej.

Kontakt do Biura Prasowego

Jesteś dziennikarzem i masz do nas pytanie? Skontaktuj się z naszym biurem prasowym